Czy wiesz nadal co to jest pasja…?

Kiedy byłaś mała/mały pedałowałaś z pasją na rowerze, chodziłaś po drzewach, albo szyłaś ubranka dla lalek. (przepraszam płeć męską, ale tym razem pisać będę w rodzaju żeńskim).
Potem jako nastolatka zamierzałaś z pasją zmieniać na lepsze świat słuchając Imagine Johna Lenonna, obiecywałaś sobie nie budować zamków na piasku słuchając Lady Pank lub postanawiałaś z pasją być tak silna i niezwyciężona jak Rambo, nie mówiąc już o tym, że z pasją marzyłaś o wspaniałym mężczyźnie jak Don Johnson z Miami Vice…
Z pasją postanawiałaś mieć wspaniałą pracę, wspaniały dom, wspaniałego męża, wspaniałe życie…

A potem nagle coś się stało – pasja umarła, zapodziała się, zapomniała się, zagubiła, nie przeżyła natłoku obowiązków, szarości dnia, pogoni za czasem.
Wyniosłaś pasję na pawlacz, albo na strych, zamknęłaś w komórce, albo w kartonie pod łóżkiem i nakazałaś jej czekać lepszych czasów…
Wybrałaś wygodę i święty spokój…

Ale może gdzieś tam udało jej się wyjść, przecisnąć się trochę i zniekształcić.
Dzisiaj z pasją kłócisz się z mężem, z nastoletnimi dziećmi, z pasją przypalasz ryż, albo z pasją rzucasz się do łóżka, po śmiertelnie męczącym dniu. Co najwyżej z pasją pielisz zarośnięte grządki, albo odkurzasz mieszkanie.

Z pasją czy ze złością?
Twoja pasja przerodziła się w złość….
Takie miało być twoje życie???…